همایش ملی حسابداری و حسابرسی

نام کاربری:
رمز عبور:
ورود ثبت نام
مدیران آنلاین: 0
داوران آنلاین: 0
کاربران آنلاین: 0
کاربران میهمان: 114
الگوي نگارش مقاله

ارسال مقاله برای همایش در سه مرحله انجام میشود:
مرحله اول ثبت نام در وبسایت همایش و دریافت نام کاربری و رمز ورود به سایت است.
مرحله دوم ارسال چکیده مقاله در حداکثر 250 کلمه شامل عنوان مقاله نام مولف/مولفین و متن چکیده مقاله
سپس کمیته علمی نظر اولیه خود مبنی بر پذیرش کلیت چکیده مقاله و انطباق آن با محورهای همایش را از طریق وبسایت اعلام نموده و کاربران محترم میتوانند با کد کاربری خود وارد سایت شده و نتیجه داوری اولیه را ملاحظه فرمایند.
مرحله سوم: در صورت پذیرش چکیده مقاله، ارسال اصل مقاله از طریق وبسایت میباشد.
تمام مراحل داوری و اعلام نتیجه از طریق همین وبسایت خواهد بود و در شرایط اضطراری و قطع اینترنت ایمیل دبیرخانه همایش به آدرس acc@usb.ac.ir و نیز شماره تلفن 09151409114  (فقط پیامک) برای پیگیری نتیجه در اختیار کاربران محترم سایت میباشد.
خواهشمند است برای تسهیل در پیگیری نتیجه مقالات ارسالی کد مقاله را که در زمان ثبت مقاله در سایت به آن اختصاص داده میشود حتما بنویسید.


ضوابط و اصول راهنماي نگارش مقاله

الف)‌ اصل مقاله ارسالي بايد شامل تمام موارد زير باشد:

1-                 عنوان مقاله

2-                 نام و آدرس ايميل مولف/ مولفين

3-                 چکیده فارسي  

4-                 متن كامل مقاله به زبان فارسي (مقدمه، متن،‌ نتيجه)

5-                 فهرست منابع

6-                 پيوست‌ها (در صورت لزوم)

ب) جهت رعايت اصول داوري بي‌طرفانه، تاكيد مي‌شود كه در هيچ جاي مقاله (به جز صفحه‌ي اول طبق الگوي نگارش) نبايد مطلبي كه نويسنده يا يكي از نويسندگان مقاله را معرفي نمايد آمده باشد. قيد مرتبه‌ي علمي و نام سازمان متبوع، قيد استخراج مقاله از رساله كارشناسي ارشد و يا دكتراي پژوهش‌گران، قيد تقدير و تشكر از كساني كه همكاري و راهنمايي كرده‌اند، و امثال اين توضيحات در صورت لزوم و تمايل فقط در پاورقي صفحه‌ي اول مقاله مجاز است.

پ) مقالات ارسالي به هيچ شكلي نبايد قبلاً‌ در همايش يا مجله‌ي علمي و  يا تخصصي ارائه يا چاپ شده باشند.

ت) دبيرخانه همايش در انتخاب و ويرايش مقالات (بدون تصرف در نتيجه و محتواي علمي آن) آزاد است.

ث) ارسال مقاله فقط از طریق ثبت نام در وبسایت همایش و به صورت الكترونيكي ممکن است.

ج) نتیجه داوری اولیه چکیده مقاله و داوری نهایی اصل مقاله فقط از طریق وبسایت همایش توسط کاربر محترمی که مقاله را ارسال نموده قابل مشاهده خواهد بود.

چ) الگوي نگارش:

چ-1) حجم مطلوب و بهينه‌ي هر مقاله‌ در حدود 5000 كلمه است كه تقريباً 15 صفحه‌ي A4 مي‌شود و با احتساب جداول، نمودارها،‌ فهرست منابع و ضمائم مقاله از 20 صفحه بيشتر نخواهد شد.

چ-2) لطفاً اندازه‌ي صفحه A4 با رعايت يك اينچ (يا دو و نيم سانتي‌متر) حاشيه‌ي صفحه (از چهار طرف) انتخاب شود.

چ-3) به طور يك‌نواخت در تمام مقاله از يكي از فونت‌هاي استاندارد علمي مانند Zar, Mitra, Lotus و امثال اين‌ها، و اندازه‌ي فونت 11 يا 12 براي متون فارسي و 10 يا 11 براي متون انگليسي استفاده شود. عناوين مطالب و عنوان اصلي مقاله با خط درشت‌تر و تيره‌تر نوشته شود. در هر صورت دبيرخانه همايش تمامي مقالات را از نظر شكل ظاهري براي انتشار در مجموعه مقالات همايش،‌ هم‌نواخت و يكسان خواهد كرد.

ح) مشخصات نويسنده يا نويسندگان مقاله:

ح-1) نام نويسنده همراه با عناوين دكتر يا مهندس بدون ساير القاب و عناوين (به صورت [دكتر/مهندس/] نام نام خانوادگي) در زير عنوان مقاله نوشته شده و در پاورقي اطلاعات دقيق نويسنده به فرمت زير نوشته شود:

 نام خانوادگي، نام. مرتبه‌ي علمي. سمت و نام سازمان يا دانشگاه محل خدمت، ايميل، [و در صورت تمايل: آدرس و شماره تلفن يا نمابر]

مثال: ناصري، احمد. استاديار. عضو هيات علمي دانشگاه سيستان و بلوچستان. Nasseri@acc.usb.ac.ir ، آدرس: زاهدان، بلوار دانشگاه،‌ دانشگاه سيستان و بلوچستان،‌ ساختمان بعثت، دانشكده مديريت و حسابداري، كد پستي 9816744555، ‌تلفن: 09151409114

ح-2) در صورت تعدد نويسندگان،‌ اسامي دوم به بعد به ترتيب اولويت در سطرهاي بعد زير هم نوشته شود. به منظور سهولت ارتباط دبيرخانه و ساير علاقمندان با نويسندگان مقاله،‌ يك نفر از افراد فهرست نويسندگان در پاورقي به عنوان نويسنده‌ي پاسخ‌گو معرفي شود.

ح-3) نوشتن شماره تلفن يا آدرس ايميل نويسنده‌ي پاسخ‌گو الزامي و در مورد ساير نويسندگان اختياري است.

ح-4) در صورت پذيرش مقاله براي ارائه يا چاپ، امضاي فرم تعهدنامه اصالت اثر توسط تمامي نويسندگان مقاله و ارسال يا تحويل آن به دبيرخانه همايش الزامي است. بدون امضاي فرم تعهدنامه اصالت اثر، مقاله‌ي ارسالي حتي در صورت پذيرش از سوي هيات داوران، در فهرست سخن‌راني‌هاي همايش قرار نگرفته و در مجموعه مقالات همايش نيز به چاپ نخواهد رسيد. اين فرم پس از اعلام نتيجه‌ي داوري مقالات و در صورتي كه مقاله از سوي داوران علمي پذيرفته شده باشد، براي نويسنده‌ي پاسخ‌گوي مقاله ارسال خواهد شد.

خ) حتی‌الامکان در متن از کلمه انگلیسی استفاده نشود و معادل انگليسي اسامي خاص و اصطلاحات مهم در پاورقي (در صفحات متن مقاله) نوشته شود.

د) نگارش مقاله بر اساس دستور خط و زبان فارسي به استناد منابع زير مورد ارزيابي اوليه قرار خواهد گرفت:

1-       قاسمي، مرتضي (1387). فرهنگ موضوعي دستور خط فارسي (همراه با متن كامل دستور خط فارسي مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسي)، چاپ اول، انتشارات سروش، تهران

2-       نجفي،‌ ابوالحسن (1386). غلط ننويسيم (فرهنگ دشواري‌هاي زبان فارسي)، چاپ سيزدهم، مركز نشر دانشگاهي، تهران

3-       انوري،‌ حسن و يوسف عالي عباس‌آباد (1385). فرهنگ درست نويسي سخن، چاپ اول، انتشارات سخن، تهران

ذ) رعايت حقوق ديگران يكي از مهم‌ترين اصولي است كه در ارزيابي مقالات وارده مورد توجه قرار مي‌گيرد. لازم است هر گاه از مطلب يا ايده‌ي ديگران استفاده مي‌شود، منبع مورد استفاده معرفي شود. براي استناد (ارجاع دهي) به ساير منابع شيوه‌هاي مختلفي معرفي شده است. براي رعايت يك‌نواختي در كتاب مجموعه مقالات همايش، و به دليل محتواي انساني و اجتماعي اكثر پژوهش‌هاي حسابداري فقط از شيوه‌ي استناد درون متني استفاده شود (حري، 1388 ص 97). نسخه‌اي از فايل PDF كتاب ارزشمنده شيوه‌هاي استناد در نگارش‌هاي علمي نوشته دكتر عباس حري در سايت پايگاه استنادي علوم جهان اسلام http://www.ISC.gov.ir  به عنوان يك كتاب مرجع معرفي شده و قابل دانلود براي استفاده است. فصل دوم اين كتاب (از صفحه 147) دو شيوه‌ي رايج استناد درون متني يعني شيوه‌هاي APA و MLA را به طور كامل و با تمام جزئيات معرفي كرده است. شيوه‌ي APA براي چاپ كتاب مجموعه مقالات همايش مد نظر دبيرخانه همايش است. در اين شيوه به طور كلي شناسه و سال و در صورت موضوعيت شماره جلد و صفحه يا صفحات مورد استفاده در درون متن نوشته مي‌شود (مثال: حري، 1388، ص 97)؛ فهرست منابع مورد استفاده به ترتيب حروف الفباي شناسه‌ها در پايان كار ارائه مي‌گردد. براي ارجاع به منابع انگليسي شيوه‌ي سه مرحله‌اي معرفي شده در  صفحه 98كتاب آيين نگارش علمي تاليف دكتر عباس حري استفاده شود. در اين شيوه، شناسه‌ي انگليسي به فارسي نوشته مي‌شود و در پاورقي همان صفحه نام انگليسي (يا هر زبان ديگري به همان زبان اصلي) نوشته شده، و در پايان در فهرست منابع، مشخصات كامل منبع به زبان انگليسي (يا هر زبان ديگري به ترتيب حروف الفباي همان زبان)‌ نوشته مي‌شود. عدم رعايت شيوه‌ي استنادي مورد نظر منتج به عدم امكان چاپ مقاله‌ي ارسالي خواهد شد.
کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه سیستان و بلوچستان می باشد. طراحی: مدیریت فناوری اطلاعات