پورتال سمینارها و همایش ها - دانشگاه سیستان و بلوجستان پویا طب
دهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران

مدیران آنلاین: 0
داوران آنلاین: 0
کاربران آنلاین: 0
کاربران میهمان: 10
صفحه اصلی
                                                  

 صنعت معدن، صنعتی پیشران در توسعه اقتصادی کشور بوده و هم اکنون در شرایط تداوم تحریم‌های خارجی و پیامدهای ناشی از همه گیری ویروس کووید 19، استراتژی توسعه فراگیر توانمندی‌های داخلی و ایجاد ارتباط سازمان یافته و سازنده با دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و سازمان‌های تحقیق و توسعه معادن و صنایع معدنی را در دستور کار خود قرار داده است .
انجمن مهندسی معدن ایران به عنوان مهمترین نهاد علمی غیردولتی در حوزه مهندسی معدن کشور، پیشرو در گسترش، پیشبرد و ارتقای دانش مهندسی معدن در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی است. یکی از مهمترین رسالت های این انجمن، برگزاری کنفرانس های ملی و بین المللی بخصوص کنفرانس های سالانه مهندسی معدن ایران است که تا کنون نه دوره آن برگزار شده است. در این راستا، انجمن مهندسی معدن ایران در اقدامی مبتکرانه و با هدف توسعه تعاملات منطقه ای و استانی، تصمیم به برگزاری کنفرانس در سال های زوج در یکی از استانهای کشور نموده و در این راستا هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در سال 1398 در خراسان جنوبی با همکاری دانشگاه بیرجند با موفقیت برگزار شد .
استان سیستان و بلوچستان به دلیل قرارگیری در زون های کانی زایی معروفی چون سهند بزمان، برخورداری از منابع معدنی بزرگی از کرومیت، مس، منگنز، سرب و روی و سایر مواد معدنی که بعضا در سال های اخیر اکتشاف شده اند و دسترسی به بندر استراتژیک چابهار، یکی از مناطق هدف توسعه معدنی کشور بوده و می تواند قطب توسعه معدنی و صنعتی جنوب خاوری کشور گردد. با این چشم انداز، دهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در سوم لغایت چهارم اسفند ماه 1400 با همکاری دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد .
 برگزاری دهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران، فرصتی مغتنم برای کلیه نقش آفرینان صنعت معدن اعم از اساتید، دانشجویان، محققین، مدیران و کارشناسان و همچنین سایر ذینفعان زنجیره تامین در حوزه صنعت معدن را فراهم کرده تا چالش‌ها، فرصت ها، فعالیت‌ها و دستاوردهای خود را به اشتراک بگذارند. رشد و تعالی صنعت معدن کشور مرهون اهتمام و تلاش دیرباز بزرگ‌مردان و زنان فرهیخته کشور است و امید می‌رود که اینک نیز تلاشگران بخش معدن با حضور فعال خود در این رویداد، زمینه رشد و بالندگی بیشتر کشور عزیزمان را فراهم آورند .
انجمن مهندسی معدن ایران و دانشگاه سیستان و بلوچستان، مقدم تمامی بزرگوران را در رویداد معدنی سوم اسفند 1400 گرامی می دارند.

                                       

          احمدرضا صیادی                                                                                                                   

                                                                                                               رئیس انجمن و رئیس

           دهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران

حامیان کنفرانس

 


 

 

 

           
          
آخرین اخبار
۳
بهمن
اعلام نتایج داوری مقالات از 4 لغایت 10 بهمن ماه
۱
دی
تمدید مهلت ارسال مقالات تا 10 دی ماهکلیه ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه سیستان و بلوچستان می باشد. طراحی: مدیریت فناوری اطلاعات