سومین کنفرانس علوم و مهندسی جدا سازی

نام کاربری:
رمز عبور:
ورود ثبت نام
عملکرد سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

   
   
   
   

از چه طریقی نسبت به برگزاری سومین کنفرانس علوم و مهندسی جداسازی آگاهی پیدا نموده ایید؟

   
   
   
   

مدیران آنلاین: 0
داوران آنلاین: 0
کاربران آنلاین: 0
کاربران میهمان: 142
دانشگاه سیستان و بلوچستان


دانشگاه سیستان و بلوچستان در منطقه جنوب شرق ایران و در کویر لوت واقع شده است. این دانشگاه فعالیت آموزشی خود را از سال 1353 با حداقل امکانات آغاز کرد و اکنون پس از گذشت سی و هفت سال به عنوان دانشگاه مادر، دارای 284 رشته / گرایش در مقاطع مختلف تحصیلی است که از این تعداد، 120رشته / گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و 22 رشته / گرایش در مقطع دکتری می باشند. با توجه به جمعیت دانشجویی بالغ بر 19 هزار نفر، بزرگترین دانشگاه کشور پس از دانشگاه تهران محسوب می شود. دانشگاه سيستان و بلوچستان داراي هيأت امناء مستقل، هيأت مميزه مستقل مي باشد و از نظر تشكيلاتي در رديف دانشگاههاي الف و توسعه يافته كشور قرار دارد.در این دانشگاه 12 مجله علمی که بعضا پژوهشی نیز می باشند، منتشر می شوند که از آن میان می توان به مجله سیستم های فازی اشاره کرد که در ردیف مجلات ISI قرار داشته و در نوع خود در کشور اولین و یکی از سه مجله معتبر دنیا در این زمینه می باشد. این مجله به زبان انگلیسی و با گستره توزیع بین المللی منتشر می شود.

ارتباطات علمی و مستمر با دانشگاه های معتبر جهان، برگزاری چندین سمینار علمی – بین المللی، برگزاری دوره های مشترک تحصیلی با دانشگاه های معتبر  طرف قرارداد دانشگاه، اساتید، پژوهشگران برجسته با چندین اختراع ثبت شده، آزمایشگاه های مجهز و بعضا منحصر به فرد، راه اندازی آموزش مجازی، شبکه بیست کیلومتری فیبر نوری ، مجهزترین و بزرگترین کتابخانه جنوب شرق کشور، کتابخانه دیجیتال و چندین مرکز کامپیوتر، دلپذیر ترین مجموعه های خوابگاهی، مجتمع های ورزشی و فرهنگی از جمله شاخص هایی است که تحسین همگان را برانگیخته است.

گروه مهندسی شيمی در سال 1356 با اخذ موافقت اصولی از وزراتخانه ذيربط در مقطع كارشناسی مهندسی شيمی با گرايش صنايع شيميايی و معدنی بعنوان چهارمين گروه آموزشی در دانشكده مهندسی شهيد نيكبخت تاسيس گرديد و در مهر ماه 1357 فعاليت خود را با پذيرش 40 نفر دانشجو در مقطع کارشناسی آغاز نمود. هنگامی که دانشگاه سيستان و بلوچستان در بهمن ماه 1367 با پذيرش 6 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شيمی اولين دوره خود را در مقطع تحصيلات تکميلی آغاز کرد، هفتمين دانشگاه در بين دانشگاههای کشور و دومين دانشگاه در دانشگاههای خارج از تهران بود (بعد از دانشگاه شيراز) که اقدام به پذيرش دانشجوی کارشناسی ارشد نموده بود. هم اکنون گروه مهندسی شيمی در چهار گرايش پديده‌های انتقال Transport Phenomena ، فرايندهای جداسازی Separation Processes ، سينتيک و ترموديناميک Kinetics and Thermodynamics و طراحی فرآيندها Design Process دانشجوی کارشناسی ارشد می‌پذيرد.

 

 کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه سیستان و بلوچستان می باشد. طراحی: مدیریت فناوری اطلاعات