نهمين همايش سراسري حسابداري ايران

نام کاربری:
رمز عبور:
ورود ثبت نام
مدیران آنلاین: 0
داوران آنلاین: 0
کاربران آنلاین: 0
کاربران میهمان: 199
در باره دانشگاه


دانشگاه سیستان بلوچستان به عنوان دانشگاه مادر در منطقه‌ي سیستان وبلوچستان فعالیت خود را ازسال 1353 با گشایش رشته‌ي مهندسي راه و ساختمان در قالب دانشکده فنی و مهندسی در شهر زاهدان آغاز کرد. در سال 1356دانشکده علوم دریایی چابهار تأسیس  و در سالهای 1365 و 1368 به ترتیب دانشکده‌های علوم پایه و کشاورزی زابل شروع به کار كردند. درسال 1370 دانشگاه تربیت معلم زاهدان در دانشگاه سيستان و بلوچستان ادغام و پس از آن دانشکده‌ها و پژوهشكده‌هاي متعدد بر حسب نياز كشور و منطقه تاسيس و تقويت شدند.
یکی از افتخارات این دانشگاه در طول تاريخ 35 ساله‌اش ایجاد شاخص‌ها و توان‌مندی‌های لازم جهت ایجاد و تاسيس دانشگاه‌های مستقل زابل،  ايرانشهر، و دریانوردی چابهار می‌باشد به طوری که در سال 1377 دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی زابل از دانشگاه سيستان و بلوچستان تفكيك و رسماً‌ به عنوان دانشگاه زابل استقلال يافت، در سال 1381دانشکده دریانوردی وعلوم دریایي چابهار از اين دانشگاه منفك و به عنوان دانشگاه مستقل رسميت يافت و اخيراً نيز دانشكده تربيت دبير ايرانشهر  ابتدا به عنوان مركز  آموزش عالي از دانشگاه سيستان و بلوچستان تفكيك و نهايتاً‌ به عنوان دانشگاه ايرانشهر مفتخر شد.
رشته گرایش‌های تحصيلي این دانشگاه در حال حاضر در مقاطع مختلف روزانه و شبانه جمعاً 155 رشته گرایش می‌باشد که از این تعداد 50 رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و 19رشته گرایش در مقطع دکتري دانشجو می‌پذيرند. اسامي دانشكده‌ها و پژوهشكده‌هاي دانشگاه سيستان و بلوچستان به ترتيب الفبا

دانشکده مهندسی شهید نیکبخت

دانشکده ادبیات وعلوم انسانی

دانشکده علوم

دانشكده مديريت و حسابداري

دانشکده هنر و معماري

دانشکده جغرافیا و برنامه‌ريزي محيطي

دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی

دانشکده ریاضی

دانشکده اقتصاد

دانشکده مهندسي برق و کامپیوتر

دانشکده الهیات و معارف اسلامي

دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی سراوان


پژوهشکده علوم زمین و جغرافیا

پژوهشکده مطالعات شبه قاره و آسیای جنوبی

پژوهشکده نانو فناوری

پژوهشکده سیستم‌های فازی

دانشگاه سيستان و بلوچستان دارای هیأت امنا و هيات ممیزه‌ي مستقل بوده، و در سال 1384 بر اساس 26 شاخص تعیین شده ازسوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ازدانشگاه درحال توسعه به دانشگاه توسعه یافته ارتقا یافته است. اين دانشگاه در حال حاضر از نظر تشکیلاتی در زمره‌ي دانشگاههای ردیف (الف) گروه (ج) و با ۱۷ هزار دانشجو بعد از دانشگاه تهران، بزرگ‌ترین دانشگاه کشور است.
کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه سیستان و بلوچستان می باشد. طراحی: مدیریت فناوری اطلاعات